Rafał Gajewski

G2Soft Sp. z o.o.

Aplikacje Mobilne i Systemy Informatyczne
Programy na Zamówienie

Środowisko

Chciałem tu kilka słów w temacie mojego środowiska napisać ale spojrzałem właśnie znad laptopa, na te piękne środowisko za oknem. Naturlana tapeta, codziennie trochę inna. Dopiero z perspektywy pór roku widać zmianę. Algorytmy roślin dopracowywane przez ponad miliard lat. Mało kto wie, że mają nawet swój własny sposób komunikacji (audycja).

W wakacje 2019 dużo na wsi przebywam (zalety pracy programisty). Korki to bardziej kojarzą się z tu odpustem za tydzień, na którym można kupić pistolet i paczkę korków. Dla dzieci oczywiście ;)

Ale wracając do meritum, poniżej kilka notatek dot. mojego programistycznego środowiska pracy.

Obciążenie procesora przez emulator androida (AVD)

Od czasu jak z programowaniem przesiadłem się z desktopa na laptopa, zaczął mi przeszkadzać wyjący w nim cały czas wiatrak. Ale tylko gdu uruchomiony jest emulator androida. Okazało się, że proces quemu-system-x86-64.exe pożera non stop 60-70% procesora!

Rozwiązanie..

Android Studio i błąd AAPT2

W Android Studio v 3.1.4 jeśli mamy gdzieś polską czcionkę na ścieżce kompilacji wyskakuje błąd:

com.android.builder.internal.aapt.v2.Aapt2Exception: AAPT2 error: check logs for details

Można to naprawić..

Jak zmienić zmienną PATH w Windows 10?

W starszych Windowsach zmiana/dodanie zmiennej środowiskowej to było kilka kliknięć. W Windows 10 już nie ma tej opcji w ustawieniach systemowych.

Jak zatem dostać się do PATH?

Kilka słów o intergacji z ePUAP-em

Kto korzystał lub przynajmniej próbował złożyć coś przez z ePUAPu ten wie, że ergonomią to on nie grzeszy. Podobnie wygląda sprawa przy próbie integracji własnego systemu z ePUAPem. Dokumantacja jest bardzo ogólna. Ciekawa sprawa jest z przykładami które kiedyś były oficjalnie dostępne, a teraz ich nie ma. Jeśli pomimo to nie zrazisz się, to czeka Cię niespodzianka: wersja testowa już nie istnieje. Była ale już jej nie ma. Może dlatego, że była "trochę" inna niż produkcyjna.

Zatem pozostaje budowanie integracji na żywym systemie ministerstwa..