Chciałem tu kilka słów w temacie mojego środowiska napisać ale spojrzałem właśnie znad laptopa, na te piękne środowisko za oknem.
Naturlana tapeta, codziennie trochę inna. Dopiero z perspektywy pór roku widać zmianę. Algorytmy roślin dopracowywane przez ponad miliard lat.
Mało kto wie, że mają nawet swój własny sposób komunikacji (audycja).
W wakacje 2019
dużo na wsi przebywam (zalety pracy programisty). Korki to bardziej kojarzą się z tu odpustem za tydzień, na którym można kupić pistolet i paczkę korków.
Dla dzieci oczywiście ;)
Ale wracając do meritum, poniżej kilka notatek dot. mojego programistycznego środowiska pracy.
Od czasu jak z programowaniem przesiadłem się z desktopa na laptopa, zaczął mi przeszkadzać wyjący w nim cały czas wiatrak. Ale tylko gdu uruchomiony jest emulator androida.
Okazało się, że proces quemu-system-x86-64.exe
pożera non stop 60-70% procesora!
Rozwiązanie..
W Android Studio v 3.1.4 jeśli mamy gdzieś polską czcionkę na ścieżce kompilacji wyskakuje błąd:
com.android.builder.internal.aapt.v2.Aapt2Exception: AAPT2 error: check logs for details
Można to naprawić..
W starszych Windowsach zmiana/dodanie zmiennej środowiskowej to było kilka kliknięć. W Windows 10 już nie ma tej opcji w ustawieniach systemowych.
Jak zatem dostać się do PATH?
Kto korzystał lub przynajmniej próbował złożyć coś przez z ePUAPu ten wie, że ergonomią to on nie grzeszy. Podobnie wygląda sprawa przy próbie integracji własnego systemu z ePUAPem. Dokumantacja jest bardzo ogólna. Ciekawa sprawa jest z przykładami które kiedyś były oficjalnie dostępne, a teraz ich nie ma. Jeśli pomimo to nie zrazisz się, to czeka Cię niespodzianka: wersja testowa już nie istnieje. Była ale już jej nie ma. Może dlatego, że była "trochę" inna niż produkcyjna.
Zatem pozostaje budowanie integracji na żywym systemie ministerstwa..